dibini gördüm yaşamın, küçük çakıl taşlarından ibaretmiş...

Kadın ve Dize’nin imza günü

Van Şamran Cafede düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya gelen Şair ve Yazar Leyla Mihrinaz Engin ile Müştehir Karakaya, yayınladıkları son kitaplarını okurları için imzaladı.

 

Van Şamran Cafede düzenlenen imza gününde okurlarıyla bir araya gelen Şair ve Yazar Leyla Mihrinaz Engin ile Müştehir Karakaya, okuyucularıyla bol bol sohbet etti. Yayınladığı şiir kitabı ‘Kadın ve Dize’ hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunan Şair ve Yazar Leyla Mihrinaz Engin, 25 yıllık sanat hayatında edindiği bilgileri okuyucularıyla paylaştı. Üçüncüsü basılan şiir kitabında kadınların çektiği sorunların şiirlerle okuyuculara aktarmaya çalıştığını ifade eden Engin, “Türkçe ve İngilizce yayınlanan şiir kitabını okuyucularımın beğeneceğini umarım. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Engin, "Kadın ve Dize" adlı kitabında kadın yaşamı ve duygularını konu alan şiirlerin yer aldığını belirterek, kadının, özellikle de bölge kadınının hiçbir dönemde kendini tam anlamıyla ifade edemediğini savundu.

 

"Toplumsal, sosyal, ekonomik ve ailevi değerler kadınları yaşamın gerisine itiyor" diyen Engin, kadınların isteklerini, taleplerini ve kadınlığını çok cılız seslerle ifade edebildiğini bildirdi.

 

Yaklaşık 35 yıldır sanatla bir arada olduğunu dile getiren Şair ve Yazar Müştehir Karakaya ise, daha önce yaklaşık 30 kitabının basıldığını belirterek, ”Okuyucuların gösterdiği ilgi bizim açımızdan mutluluk verici. Bu gün de bizleri yalnız bırakmayan tüm okuyucularıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

Köşe yazarlarımızdan Şair ve Yazar Leyla Mihrinaz Engin ile Müştehir Karakaya, yayınladıkları son kitaplarını okurları için imzaladı.

Yorumlar

Yorum Gönder

 

Son Yorumlar

istanbulu Tataroğlu

(Erda Güncesi / Günce - 2004)

Doğa ile ,doğa hareket ve ...

Sukran Cetinkaya

(Bu Sen Değilsin)

Sen ask abidesisin gercekten ...

Nurullah ULUTAŞ

(Bu Sen Değilsin)

Güzel yürekli ...

Aynur Engin

(Bu Sen Değilsin)

Şiirane dökülen ...

Seval serttaş

(Bu Sen Değilsin)

Yıllarca şiir okuyan ve de ...

Tweeter

Facebook

Leyla Mihrinaz Engin: Harf harf hece hece kelime kelime yanmak gerek...

ÇAĞDAŞ MEDYA | Basın | Yayın | Reklamcılık |