dibini gördüm yaşamın, küçük çakıl taşlarından ibaretmiş...

Sandık / Öykü - 2014

Belki de yaşamın gizemini derinleştirmeyi daha da ileriye götüren iç seslerin kurduğu belirsiz dünyaların oluşumundan doğan başka bir yaşam biçimidir Sandık. Herkesin zihnini canlandırmayı başaran Sandık, aslında daha da ötede kendi için de bir gizemler topluluğudur. Ele alınma biçimine göre değişimlere uğrasa da bazı ifadeler, hepsinin çıkış noktası sayılabilir. Sandık öykü kitabında yazarın kendi iç dünyasında çıktığı yolculuğa hakim olma biçiminin yanında açığa çıkmamış çoğu zihin altı sorulara cevap arama biçimidir. Belirsizliklerin yoğunlukta olduğu öyküde değişik açılardan okunmayı sunduğunda belirgin ve net mesajların yer aldığı noktalara odaklanmak mümkün.

 

Yazar şiirden farklı bir yazın türünde ele aldığı konuyu işlerken, en ufak detayın bile olayın akışındaki etkisini gözler önüne serme konusunda bir kez daha maharetini gösteriyor. Çeşitli simgelerin, ruh hallerinin, iç seslerin birleşmesinden doğan öykünün kendi alanında verdiği mesajlar ve varmaya çalıştığı nokta konusunda işleme biçimi birçok benzer olayla bağdaşlaştırılmaya çalışılsa da, öykünün ana merkezine indiğiniz de aslında her şeyin tamamen “biz”e aitlik duygusunu hissetmek mümkün. Öykünün gizemli yolculuğuna çıkarken nelerle karşılaşacağını bilmeyen okuyucu, temel de anlatılmaya çalışılan meselenin başkahramanı sayılabilir.

 

Keyifli ve sıra dışı bu yolculukta nelerle karşılaşacağımızı hem hepimiz çok iyi biliriz hem de hepimizi sürprizlerle karşılayacak öyküler için ilk adım ya da ilk kelime Sandık.

Belki de yaşamın gizemini derinleştirmeyi daha da ileriye götüren iç seslerin kurduğu belirsiz dünyaların oluşumundan doğan başka bir yaşam biçimidir Sandık.

Yorumlar

Yorum Gönder

 

Son Yorumlar

istanbulu Tataroğlu

(Erda Güncesi / Günce - 2004)

Doğa ile ,doğa hareket ve ...

Sukran Cetinkaya

(Bu Sen Değilsin)

Sen ask abidesisin gercekten ...

Nurullah ULUTAŞ

(Bu Sen Değilsin)

Güzel yürekli ...

Aynur Engin

(Bu Sen Değilsin)

Şiirane dökülen ...

Seval serttaş

(Bu Sen Değilsin)

Yıllarca şiir okuyan ve de ...

Tweeter

Facebook

Leyla Mihrinaz Engin: Harf harf hece hece kelime kelime yanmak gerek...

ÇAĞDAŞ MEDYA | Basın | Yayın | Reklamcılık |